Přispěvatelé
Iva Davidová
Iva Davidová studuje 2. ročník na FaVU v ateliéru Malířství 3 u Patricie Fexové a Veroniky Vlkové. Je intermediálně založenou vizuální umělec*kyní se zájmem o esteticky přitažlivá místa jedince, které zobrazuje na malbách. Pravidelně publikuje krátké afirmace a digitální koláže na instagramových účtech @abandonyourlines a @unbelievabledawn.
Vendula Heřmanská
Vendula Heřmanská (*2001) studuje na FaVU v Ateliéru intermédií a v současnosti je na zahraniční stáži v Bukurešti. Pohybuje se převážně v oblasti zvuku, textilu a malby, ale proplouvá i skrze jiná média. Aktuálně se věnuje primárně fieldrecordingu a jeho potenciálu jako nástroje porozumění.
Eli Sochneva
Eli Quaileye je tvůrkyně iluzí, handpokerka, ilustrátorka. Je silně ovlivněna starožitnostmi, mytologií a sny.
Adam Žufníček
Adam Žufníček je studentem Ateliéru malby 3 Patricie Fexové a Veroniky Vlkové. V poslední době se i díky autorově neúprosnému pracovnímu tempu jeho tvorba objevuje v řadě zajímavých galerií (jen v době chystání tohoto příspěvku současně připravoval výstavy pro Galerii ART, Postpost gallery, prostor39 a KS Omega Brno) a úspěšně se tak zasazuje do scény současného českého umění.
Malo Lecollinet
Malo Lecollinet je umělec z Francie žijící a pracující v okolí Paříže. Prostřednictvím fotografie a psaní produkují autofiktivní a nostalgické kousky, které zpochybňují paměť, čas, identitu, vztahy a způsob, jakým se jako bytosti pohybujeme v roztříštěném světě. Jejich každodenní život, prožité zkušenosti a lidé, které potkávají, tvoří základ příběhů, které budují a sdílejí.
Sam Silof Etume
Sam Silof Etume je autorem experimentálních filmů, ve kterých se zabývá existencialismem a vytvářením nových světů. Studuje prvním rokem na FaVU, v ateliéru performance. Kromě videotvorby se věnuje psaní, hudbě, digitální kresbě, fotografii a dalším uměleckým projevům.
Veronika Švecová
Veronika Švecová je umělkyně zabývající se digitální tvorbou. Využívá 3D grafiky a herního enginu k vymýšlení a vytváření imaginárních světů. Zaměřuje se na možnosti technologií, které by v budoucnu mohly mít pozitivní dopad na sociální sféru. Fantaskní hloubání se snoubí s přiznanou naivitou. Autorku ovlivňuje spiritualita, která skrze tvorbu vniká do virtuálního prostředí a tam se formuje stejně, jako se může formovat reliéfní obraz našeho podvědomí. Autorka v současnosti žije v Praze.
Katarina Kadijević
Katarina Kadijević (’98, Praha) je dočasný stav~sliz orgánu. Ponořuje se a bádá v oblastech světelného designu, scénografie, performance, zvuku, instalace, prostorách péče, intuitivním DJingu, vaření reality, atd. Ráda hledá a nahlíží, vchází do a zkoumá různé druhy komunikačních mechanismů, cest, způsobů, možností, vazeb, spojení s prostorem, místem, rostlinami, živočichy, předměty, člověkem…
Je součástí multidisciplinárního kolektivu a spolku OUTSIDEININSIDEOUTINSIDEOUTOUTSIDEIN, a také nomádního squatting fluidního hudebního kolektivu Juicing her Jesus a Toilet Witches.
Léa MAINGUY
Léa MAINGUY, narozená v roce 1998 v Ambilly, je francouzská umělkyně v současné době studující v ateliéru Performance na FaVU v Brně. Pracuje s různými médii, která používá jako nástroje ke zkoumání témat, jako je dekolonizace, naše identita, vliv virtuálna na bytosti a vnitřní a vnější interakce. Jako příslušnice smíšené rasy si často klade otázky o své sounáležitosti se zemí a způsobu, jak si vážit své kultury a kořenů. V poslední době se zúčastnila rezidence v Maďarsku s kolektivem PAIKKA, která se týkala zkoumání podvědomí, a byla součástí skupinové výstavy Adjustable Monuments ve Philara Collection v německém Düsseldorfu. Je také členkou českého kolektivu Agronaut*, jehož základem výzkumu je ekologie, výzkum těla a performance.
Palo Fabuš
Palo Fabuš (*1983) se dlouhodobě zajímá o vztah digitální techniky a lidského údělu. Studoval informatiku a mediální teorii v Brně a sociologii v Praze. V letech 2014–2015 absolvoval stáž na Ruhr Universität v Bochumi, kde studoval současnou německou filosofii médií. V minulosti přednášel pravidelně na FSS MU v Brně a k jednotlivým přednáškám byl pozván na VUT FIT, FaVU, FF MU, AVU, UMPRUM a jinde. V současnosti působí jako odborný asistent v Centru audiovizuálních studií na FAMU v Praze, jako associate lecturer na Prague College a je také doktorandem na FaVU v Brně. Od roku 2011 byl šéfredaktorem časopisu Umělec. Dále publikoval v Literárních novinách, Flash Artu, A2, Furtherfield, Obiegu, Vlně a Mediálních studiích.
Sabina Navrátilová & Maria Neal
Viz str. 73 – 74