Přispěvatelstvo
Tereza Hlaváčová
Tereza Hlaváčová je studentkou ateliéru Environment na FaVU. V současné době studuje na stáži v Ateliéru hostujícího pedagoga na UMPRUM pod vedením Özlem Altin a Slávy Sobotovičové a má za sebou Erasmus na budapešťské MOME v ateliéru skla a stáž v Ateliéru volného umění I (sochařství) na UMPRUM.
František Fekete
František Fekete je kulturní pracovník a umělec. V roce 2020 absolvoval magisterské studium v Centru audiovizuálních studií na FAMU v Praze. Absolvoval také stáž na Aalto University v Helsinkách. V letech 2015-2022 byl jedním z kurátorů artist-run galerie 35m2. Kromě toho spolupracoval jako kurátor s dalšími uměleckými institucemi, například s Akademií výtvarných umění v Praze (2019-2020), s GAMU v Praze (2019), s Domem umění města Brna (2017) a dalšími. Jeho umělecká tvorba vychází často z autoportrétu a zabývá se tématem fluidní identity. Zahrnuje filmy, fotografie, kresby, koláže a instalace.
Šenay Kobak
Šenay Kobak (*2001) studuje na pražské UMPRUM v ateliéru Volné umění ||., momentálně je na stáži u hostujícího umělce Özlem Atin. Ve své tvorbě pracuje s útržky textů, používá média kresby, malby i sochy a pracuje s různými materiály. Věnuje se i experimentálním audio záznamům, které jsou na pomezí narativních příběhů a reality. Zpracovává své daily moods, deníkové zápisky a postupně díla dotváří do více doslovných kolážovitých statementů. Vizuálně je pro ni důležitá práce s linkou, překrývání, vrstvení a dlouhodobě ornament.
kája hruboň
Kája studuje na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem v ateliéru OPA. Věnuje se tvorbě videí, malbě, kresbě a dalším médiím, z nichž některé ukázky můžete zhlédnout na webu . Třetím rokem aktivně djejuje pod přezdívkou Hrrhrrrrhrrr, a je součástí ústeckého kolektivu SPEED DATE pořádajícího párty v Ústí nad Labem. Ve svých setech rád*a mixuje tekno tracky s písničkami od queer a FLINTA hudebnictva nebrání se průsečíku žádných žánrů a věří, že mixovat jde cokoliv s čímkoliv.
Bára Bažantová
Ve své umělecké práci, stejně jako ve svých textech se Bára Bažantová zabývá tématem chudoby a sociálního vyloučení nahlížených z různých úhlů pohledu. V rámci uměleckého provozu spolupracuje s iniciativou tranzit.cz, artyčok.tv, platformou pro současnou poezii Psí víno a je součástí redakce studentského časopisu Bublina. Mimo umělecké struktury ji nejvíc baví občasná spolupráce se spolkem Ramus, který organizuje výlety a akce pro lidi s postižením a bez, nebo brněnsko-romsko-slovenskou Tuke TV. Má ráda špínu za nehtama a svojí fenu. V uplynulém roce vydala dvě knihy: Hoří chemička, něco si přej a Prokletý, kdo přichází.
Sára Jarošová
Sára Jarošová (*1998) nedávno vystudovala Ateliér environmentu na FaVU v Brně. Studium ukončila diplomovou práci zabývající se tématem utopické budoucnosti v digitálně vytvořeném herním prostředí, bez minulosti, po rozpadu současného světa, jak jej známe. Před studiem na FaVU vystudovala Střední zdravotnickou školu v JIhlavě a Filmová, divadelní, televizní a rozhlasová studia v Olomouci. V oblasti práce s médiem videa a zvuku tvoří v autorské dvojici s umělcem Davidem Neumannem. Občas píše básně a povídky, šije nebo maluje. Zabývá se tématy života pod povrchem společenských a mocenských struktur, (ne)závislostmi, mezilidskými vztahy a mechanismy ztrát a nálezů.
Jena Jang
Jena Jang is a Korean audiovisual artist based in Prague. She received a master's degree in animation and film from UMPRUM and is pursuing a PhD in visual communication at the time-based media atelier at UJEP in Ústí nad Labem. As a musician, she is actively involved in the experimental and improvised music scenes and has played at concerts and festivals like the Sonda Festival 2022 in Brno and, most recently, Trickster in Berlin.
Her current doctoral research, "Contemporary Art of Healing (2019–)," began in 2012, when she was going through the toughest period of her life. Since childhood, she has had invisible friends, or "art spirits," who have encouraged her to keep drawing whenever she feels low. In 2012, her pictures were full of black and red, and she suffered from insomnia, depression, skin irritations, headaches, and body pain. She has a strong connection with nature, especially the roots of the trees. She wants to heal herself through singing and dancing and wants to share purified energy with the audience, which might have gone through tough times like she did.
Andrej Kapcar
Andrej Kapcar is a visual artist, photographer, and researcher based in Bratislava. His research interests involve the occult, esoteric, and supernatural, mostly focusing on the research of post-modern forms of magic, mostly chaos magick. His work incorporates syncretic magical practices, hermetic teachings, and philosophy. He often works with the dichotomy between light and darkness, creation and destruction, or beauty and ugliness. His aim is to represent one through the other, proving that the often-perceived duality is just a subjective preference. The symbolic meaning of details all around him is undisputed, reflecting through them the counter-hierarchical and anti-dogmatic approach of Chaos Magick.
Slavek Kwi
Slavek Kwi is a sound-artist, composer and researcher interested in the phenomena of perception as the fundamental determinant of relations with reality. He has a longstanding fascination with sound-environments, developing what he terms ‘electroacoustic sound-paintings’ oscillating between sound only and interdisciplinary works exploring social, spatial and temporal processes. These complex audio-based situations are created mainly from site specific recordings, resulting in subjective reports for radio broadcast, ‘cinema for ears’ for multi-channel playback, sound installations integrated into the environment and performances. From the early nineties Slavek has operated under the name Artificial Memory Trace.
Collaboration piece realised with Eric La Casa Vibratility.Mozaik received Prize of the Electroacoustic Sonic Art Category in the 29th International Competition of Electroacoustic Music and Sound Art, Bourges 2002 in France.
He facilitates experimental sound workshops with autistic children and those with learning disabilities.Slavek was born in former Czechoslovakia, lived 14 years in Belgium and has been based in Ireland since 2000.
Viktória Citráková
Viktória Citráková (*1999) vystudovala teorii interaktivních médií na MU, nyní studuje performance na FaVU. Píše poezii, organizuje workshopy automatického psaní a v roce 2020 iniciovala založení ne-umělecké platformy Kontrakolektiv. Dělá literární dramaturgii festivalu Hradby Samoty, pracuje jako koordinátorka projektů v platformě Terén a jako externí redaktorka v časopisu CEDIT. Nyní připravuje vydání své debutové básnické sbírky Synestetika v slovenském vydavatelství FACE.